1992: Pomysł
Na rynku nie było lekkich grzejników wymagających niewielkiej ilości wody, dopracowanych w każdym szczególe.
Narodziła się myśl, że „SPAWY MUSZĄ BYĆ NIEWIDOCZNE”…
I mając na uwadze tę misję, rodzina Crosetta założyła firmę „TUBES”.
1994: Rejestracja marki
W tym roku zarejestrowano markę i firma rozpoczęła produkcję grzejników i suszarek do ręczników, przykładając wielką wagę do wzornictwa, a przede wszystkim – wykonania niewidocznych spawów. Rynek powitał produkty jako innowację. W pierwszej linii zastosowano średnice 14 mm i 25 mm i obejmowała ona ponad 56 rozmiarów suszarek do ręczników oraz 10 650 grzejników pionowych i poziomych, jedno- i dwukolumnowych. Dzięki doskonałym właściwościom, produkty Tubes szybko zyskały wiodącą pozycję na rynku, a pozycja firmy ugruntowała się.


1996: Estetyka
Firma rozrosła się i weszła w drugi etap – dalszą pracę nad innowacyjnością. Po typowych projektach przyszedł czas na skupienie się na estetyce. Pierwszym produktem był JOBA, który szybko stał się ikoną Tubes; kolejne były modele HOLA, ALBATROS, BATH CURVO i RELFEX, prezentowane w kolekcji EXTRAS. Grzejniki te wyróżniały się na rynku, gdyż były jedynymi, przy produkcji których kładziono nacisk zarówno na estetykę, jak i na technologię.
2003: Rozwój i dalsze innowacje
Marka Tubes zaczęła wyznaczać nowe trendy. Kiedy w linii EXTRAS wykorzystano już wszystkie możliwości rozwoju tradycyjnych produktów, a konkurencja podążyła za przykładem, w Tubes zdecydowano, że przyszłość leży gdzie indziej. Nawiązano partnerską współpracę ze STUDIO PALOMBA SERAFINI ASSOCIATI, która przyniosła kolekcję „ELEMENTS”, opracowaną wspólnie z cieszącymi się międzynarodową sławą projektantami. U podstaw kolekcji Elements leży nowa interpretacja koncepcji grzejnika, odejście od tradycyjnego pojęcia i uznanie go za projekt architektoniczny.
W tym okresie z firmą współpracowali m.in. projektanci:
Satyendra Pakhalè (Add_On)
Roberto e Ludovica Palomba (Square)

2004: Zdumienie
Całą kolekcję „Elements” zaprezentowano podczas pierwszej edycji Salone del Mobile w Mediolanie, poświęconej światu łazienek. Tubes zaskoczyła i zdezorientowała branżę, tworząc nową niszę na rynku dzięki prawdziwej nowości: GVR (GRUPPO VALVOLE A COLLEGAMENTO REMOTO), INACZEJ – ODDZIELNEJ GRUPIE ZAWORÓW. Główną cechą tego rozwiązania była możliwość podłączenia zaworów w odległości nawet 6 m od samego grzejnika, co pozwoliło projektantowi na opracowanie grzejnika o niecharakterystycznym wyglądzie, dzięki eliminacji cech typowo technicznych, takich jak zawór odcinający. Ten format był zalążkiem modeli – ikon, obiektów architektonicznych, które stały się częścią stałych kolekcji wiodących na świecie muzeów: od Centrum Pompidou w Paryżu, poprzez Museum of Modern Art w kanadyjskim Montrealu, do International Design Museum w Monako, pierwszym na świecie muzeum designu założonym w 1907 roku.
2005: Modele wolnostające
Stworzono pierwszy model „FREE-STANDING”, grzejnik wolnostojący, który można ustawiać w dowolnym miejscu. Pierwszym modelem wodnym i elektrycznym był MILANO; następnie na rynek wprowadzono poziomy i pionowy model SOHO. T.B.T. stworzono jako urządzenie całkowicie wolnostojące, na podstawie którego opracowano później kolejne wersje.

2006: Kompozycja
Trwał dalszy rozwój rozwiązań w zakresie instalacji. Oprócz ekskluzywnych grzejników wolnostojących, stworzono również wersję sufitową modelu Milano, z możliwością dodania kolejnych elementów. Zadziwiające, najwyższej klasy rozwiązania architektoniczne stały się integralną częścią DNA Tubes. W 2006 roku stworzono też SQUARE COMPOSITION, kompozycję opartą na modelu Square opracowanym przez Roberto i Ludovicę Palomba. Ten pomysł umożliwił tworzenie kompozycji architektonicznych dla łazienki i domu.

2010: Projekt tradycyjnego grzejnika
W tym okresie oferowano serię modeli będących odpowiedzią na popyt na awangardowe i dopracowane estetycznie grzejniki tworzone przez międzynarodowych projektantów. Soho, za którego projekt odpowiadają Roberto + Ludovica Palomba, był pierwszym grzejnikiem stworzonym szczególnie z myślą o oszczędności energii i trwałości. Kolejnym był Agorà Nicoli De Pontiego. Kluczową cechą tych dwóch produktów jest oszczędność wody. Inaczej niż w klasycznych, wielokolumnowych grzejnikach rurowych, te modele umożliwiają 75% oszczędność wody w stosunku do wydajności cieplnej. Dzięki temu, są one najlepszym na rynku rozwiązaniem gwarantującym komfort i ciepło w nowych, energooszczędnych budynkach. TUBES po raz kolejny zaskoczyła rynek swoimi awangardowymi rozwiązaniami, dzięki znacznym inwestycjom w badania i rozwój, materiały, nowe techniki konstrukcyjne oraz nową technologię produkcji.


2012: Trame i Agora
W 2012 roku przedstawiono dwa nowe modele. Rozpoczęła się współpraca z dwoma kolejnymi, światowej sławy projektantami.
Model Agorà zaprojektował Nicola De Ponti. W projekcie wykorzystano istotne aspekty oszczędności energetycznej i trwałości, zaczerpnięte z modelu SOHO, a dzięki miękkim liniom, produkt można idealnie dostosować do każdej przestrzeni. Agorà została nominowana do nagrody Compasso d’Oro i została wpisana do księgi ADI DESIGN INDEX, zdobywając też specjalne wyróżnienie German Design Award.
2014: Łatwa instalacja
Rok 2014 był kolejnym istotnym etapem, na którym podjęto decyzję o rozwinięciu oferty dostępnej dla użytkowników.
Podczas Salone del Mobile w Mediolanie zaprezentowano nową serię modeli, innowacyjną pod względem estetyki, technologii i funkcji. Nową misją Tubes stała się łatwa instalacja – rozwiązanie dla tych, którzy zamierzają zakupić designerski grzejnik, lecz nie mogą zmienić istniejących instalacji, lub chcą korzystać jedynie z grzejnika elektrycznego przed włączeniem całej instalacji na okres zimowy. Tubes skierowała swoją uwagę na grzejnikach elektrycznych, tworząc grzejniki dające ciepło przez cały rok, w dowolnym miejscu, bez konieczności montażu całej instalacji grzewczej. W 2014 roku zaprezentowano trzy nowe produkty: dwa całkowicie elektryczne oraz jeden wykorzystujący wodę, zasilany w dwojaki sposób: elektrycznie i klasycznie.
Rift stworzyli Roberto i Ludovica Palomba razem z Matteo Fiorinim. Model wyróżniał się opatentowanymi, innowacyjnymi rozwiązaniami technicznymi w zakresie instalacji – niezwykle łatwej w porównaniu do tradycyjnych grzejników. Dzięki specjalnemu, pojedynczemu kolektorowi i elastycznemu centrowaniu, precyzja nie jest już wymagana przy podłączeniu grzejnika do instalacji hydraulicznej. Ta innowacja pozwoliła na podłączenie grzejnika do istniejących już instalacji, bez konieczności ich rozbudowy lub zmiany, jak i na montaż w oddzielnych modułach, bezpośrednio w przestrzeni. Modułowy model Rift umożliwia tworzenie kompozycji i spełnia wszystkie potrzeby indywidualnego dopasowania. Pozwala na tworzenie przypominających rzeźby kompozycji z symetrycznych, asymetrycznych, skoordynowanych i nieskoordynowanych, wielokolorowych elementów, stanowiących jedną instalację grzewczą. Zaprezentowano też modele Scaletta Elisy Giovannoni oraz Kangeri Satyendry Pakhalé, zasilane wyłącznie elektrycznie. Rynek rozwija się, potrzebuje zmiany, popyt rośnie, a zespół Tubes nadal, każdego dnia, pracuje na rzecz badań i innowacyjności.
